Ulica Szczecińska w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Zamkną dla pojazdów główną drogę w Stargardzie. Za darmo autobusami MPK na terenie miasta

8 czerwca kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. W związku z odbywającymi się wydarzeniami z okazji Dni Stargardu zamykana odcinkami będzie ulica Szczecińska.

W sobotę odbędą się sportowe wydarzenia z okazji święta miasta. Większość tradycyjnie odbywać się będzie na ulicy Szczecińskiej, głównej drodze dojazdowej do centrum Stargardu od zachodniej strony miasta. Ulica ta będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Od rana krótszy jej odcinek, późnym popołudniem dłuższy, a wieczorem najdłuższy.

Szczegóły przedstawił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, który przygotowuje sportową sobotę z okazji Dni Stargardu.

Ważne:

  • Od godziny 7 w sobotę, 8 czerwca do godziny 2 w niedzielę, 9 czerwca zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek ulicy Szczecińskiej od placu Zgody do ronda Saperów Stargardzkich
  • Od godziny 17 do godziny 23 w sobotę, 8 czerwca zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek ulicy Szczecińskiej od ronda Saperów Stargardzkich do zjazdu na osiedle Zachód w pobliżu bloków A9 i A11
  • Od godziny 20 do godziny 23 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek ulicy Szczecińskiej od ronda 15 Południk do placu im. Sławomira Pajora oraz ul. Moniuszki i fragment ul. Chopina.

W związku z powyższym, zwracamy się do państwa o korzystanie z alternatywnych dróg dojazdowych i zachowanie ostrożności oraz prosimy nie parkować i nie pozostawiać pojazdów w tym dniu wzdłuż ulicy Szczecińskiej na wyżej wymienionych odcinkach, ze względu na odbywające się wydarzenie. Za wszelkie utrudnienia w tym dniu przepraszamy.

OSiR Stargard

Warto wiedzieć, że w związku z Dniami Stargardu 8, 9, 22 i 23 czerwca można jeździć bez biletu autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy to tylko przejazdów na terenie miasta. Poza miastem jazda komunikacją miejską jest cały czas płatna.