prędkość
Fot. KPP Stargard

Zatrzymanie na ul. Powstańców Warszawy w Stargardzie. 39-latek w bmw przekroczył prędkość o 51 km

Policja Stargard: 39-latek, który wykazał się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Niebezpieczne zachowanie kosztowało go utratę prawa jazdy, wysoki mandat, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

– Do zdarzenia doszło wczoraj, na ulicy Powstańców Warszawy w Stargardzie. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Okazało się, że 39-letni kierujący lekceważąco podszedł do przepisów ruchu drogowego. Pomiar wskazał 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h.

Kierowca bmw stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dostał mandat – 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Przypominamy!!!

Dziś, 17 maja Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. PRĘDKOŚĆ, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym spowodowanych przez kierujących pojazdami. Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami!!!

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard