KPP Stargard
Dzięki stargardzkim policjantom już za kratami jest niebezpieczny dla dzieci mężczyzna. Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Zboczeniec zatrzymany przez policję i aresztowany. Zaspokajał się przy dziewczynkach

Stargardzka policja szybko ustaliła i zatrzymała mężczyznę, który masturbował się przy dzieciach, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 8 w Kluczewie. Został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie. Ma zarzut z artykułu kodeksu karnego, dotyczącego przestępstw seksualnego wykorzystania małoletnich. Grozi mu do 3 lat więzienia. Ustalenia redakcji Stargard.News.

Przed tygodniem, 18 lipca br., stargardzka policja przyjęła zgłoszenie, że w rejonie ulicy Broniewskiego w Stargardzie jeździ kierujący niebieskim fordem. Mężczyzna miał zatrzymać się przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ulicy Traugutta w stargardzkim Kluczewie i przy nieletnich dziewczynkach masturbować się siedząc w samochodzie.

Policjantom z KPP Stargard zaledwie w ciągu doby udało się namierzyć i zatrzymać zboczonego mężczyznę.

Okazało się, że to 69-letni mieszkaniec gminy Stargard – jak ustaliła nasza redakcja.

Potwierdzam, oficjalne zgłoszenie o zdarzeniu przyjęliśmy 18 lipca br., policjanci natychmiast rozpoczęli działania, ustalili, namierzyli i już na następny dzień, 19 lipca, zatrzymali mężczyznę – mówi kom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Stargardzie. – Sprawa trafiła do stargardzkiej prokuratury.

Jak ustaliła redakcja Stargard.News, zatrzymany ma postawiony zarzut z artykułu 200 kodeksu karnego, zawierającego przestępstwa związane z pedofilią – seksualnym wykorzystaniem małoletnich. 

Karze pozbawienia wolności do 3 lat podlega, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej 15 lat wykonanie czynności seksualnej.

Z kodeksu karnego

Posiedzenie aresztowe odbyło się w miniony czwartek, 21 lipca br.

W sprawie zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – informuje Stargard.News Elżbieta Wróblewska, kierująca Oddziałem Administracyjnym Sądu Rejonowego w Stargardzie. – Sprawa
jest na etapie postępowania przygotowawczego Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Informacje zebrane przez redakcję Stargard.News potwierdza gospodarz postępowania – prokuratura.

Sprawca, 69-letni mężczyzna, został tymczasowo, na okres 3 miesięcy, aresztowany przez sąd – mówi Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Przedstawiono mu zarzut z artykułu 200, paragraf 4 kodeksu karnego. Pokrzywdzone to dwie osoby małoletnie. Sprawa jest w toku, ma charakter rozwojowy. Być może osób pokrzywdzonych jest więcej.

W ósemce słyszano o niebezpiecznej sytuacji z zaspokajającym się przy dzieciach mężczyzną, żadna oficjalna informacja tam jednak – zapewne ze względu na to, że są wakacje – nie wpłynęła.

AKTUALIZACJA

Po dzisiejszej publikacji skontaktowała się z redakcją Stargard.News mieszkanka wsi, z której pochodzi zatrzymany 69-latek. Jak relacjonuje, mężczyzna także na ich terenie uprawiał publicznie masturbację, wychodził z domu bez spodni, chodził za kobietami, przyglądał się dziewczynom. Mężczyźni zaczęli mówić o samosądzie. Mieszkańcy bali się przede wszystkim o swoje dzieci. Ich zdaniem policja jako dowód przyjęła nagranie, wykonane w tej wsi i to zaważyło, że zboczeniec w końcu został zatrzymany.

– Gdyby nie szybka reakcja mieszkańców mogłoby dojść do tragedii – podkreśla kobieta.