Fontanna na osiedlu Zachód
Fontanna na osiedlu Zachód, Fot. Grzegorz Drążek

Zielone płuca Stargardu na osiedlu Zachód

Jutro, we wtorek 13 września 2022 r., o godzinie 17 rozpocznie się spotkanie poświęcone rewitalizacji największego stargardzkiego osiedla. Mieszkańców zaprasza na nie prezydent miasta.

Ogrom zieleni, ciekawe rozwiązania architektoniczne, bezpieczne i komfortowe miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu – właśnie tak ma wyglądać zrewitalizowane os. Zachód. Mieszkańcy zyskają przestrzeń która zapewni możliwości sąsiedzkiej integracji i relaksu blisko domu. O projekcie przebudowy osiedla będzie można porozmawiać z prezydentem Rafałem Zającem już w najbliższy wtorek (13.09.) – informuje Urząd Miejski w Stargardzie.

Spotkanie przy fontannie zaplanowano na godzinę 17. Jeśli warunki pogodowe będą niekorzystne odbędzie się w holu pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2.

To dobra okazja, żeby zapoznać się z projektem – podkreślają urzędnicy z magistratu. – Zielone Płuca os. Zachód dadzą okolicznym mieszkańcom zupełnie nową jakość. Wspólną przestrzeń wypełni zieleń. Na deptaku pojawią się też miejsca do integracji i wypoczynku.

Zielone Płuca Miasta - plakat

Na etapie planowania tak dużego projektu ważne są głosy stargardzian. Mieszkańcy os. Zachód najlepiej wiedzą, czego najbardziej brakuje w ich okolicy. Prezydent Rafał Zając wraz ze współpracownikami przedstawi koncepcję przebudowy, ale również wysłucha wszystkich sugestii. To właściwy moment, żeby wprowadzić ewentualne zmiany, dlatego warto pojawić się na spotkaniu i wyrazić swoją opinię o tej inwestycji.

INFORMACJE: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE