Wiadukt Konopnickiej Pierwszej Brygady
Fot. Grzegorz Drążek

Zmiany pod wiaduktami w Stargardzie. Otwarty zamkną, zamknięty otworzą. Ale nie dla pieszych

Kolejny raz mieszkańców czekają zmiany w organizacji ruchu pod wiaduktami w rejonie centrum Stargardu. Nowe zasady obowiązywać będą od 15 lipca.

Informacje w tej sprawie podał dzisiaj Powiat Stargardzie. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą dróg pod wiaduktami przy ulicy Bogusława IV i ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej.

W tym momencie zamknięta dla ruchu pojazdów i pieszych jest droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Otwarty jest ruch pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej i pod wiaduktem przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego.

W poniedziałek, 15 lipca 2024 roku nastąpią zmiany. O ile dla kierowców nadal dwie drogi pod wiaduktami będą otwarte, a jedna zamknięta, to dla pieszych zmiany oznaczają, że będą mieli dwie drogi zamknięte, a tylko jedną otwartą.

– W związku z remontem wiaduktów w Stargardzie, wykonawca robót firma Trakcja S.A. informuje, iż w dniu 15 lipca 2024 roku (poniedziałek) w godzinach popołudniowych planuje otwarcie przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Ks. Bogusława IV w Stargardzie dla ruchu kołowego (ruch pieszych nie będzie udostępniony) – czytamy w dzisiejszym komunikacie Powiatu Stargardzkiego na jego profilu fejsbukowym.

Ponadto, wykonawca informuje, iż od dnia 16 lipca 2024 r. (wtorek) od godziny 7.00 zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem w ciągu ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie dla ruchu kołowego i dla ruchu pieszych.

Powiat Stargardzki

Te zmiany oznaczają, że w najbliższych tygodniach dla pieszych otwarte będzie przejście tylko pod jednym z trzech wiaduktów w rejonie centrum Stargardu. Będą mogli przechodzić pod wiaduktem przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego, chodnikiem od strony ul. Bema i Wyszyńskiego. Mogą tamtędy też przejeżdżać rowerzyści. Ścieżka rowerowa jest w części gotowa i otwarta dla ruchu.

Piesi z jednej strony miasta na drugą mogą też przedostać się przez dworzec kolejowy, tymczasowym przejściem wyznaczonym od centrum przesiadkowego przy ulicy Towarowej. Trzeba pamiętać, że jest to przejście po otwartych dla ruchu torach i w związku z tym szczególnie uważać.