Duch w muzeum
Fot. MAH Stargard

Zwiedzanie Bastei z duchem. Zostały ostatnie miejsca!

W halloweenowy poniedziałek, 31 października wieczorem, stargardzkie muzeum zaprasza dzieci i młodzież na nie lada gratkę! Czy jesteście gotowi na wieczorne zwiedzanie Bastei z duchem przewodnikiem? – pytają muzealnicy.

Już 31 października o godzinie 18 będzie ku temu okazja – informuje Przemysław Antczak z Działu upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. – Mamy 25 miejsc dla zainteresowanych w wieku od 8 do 15 lat. Wymogiem zwiedzania jest upiorne przebranie się uczestników, posiadanie latarki lub czołówki oraz brak przeciwwskazań do poruszania się po ciemnych pomieszczeniach, posiadanie przy sobie czegoś słodkiego i… odwaga!

Na dziś zostały już tylko 3 ostatnie miejsca!

Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail: p.antczak@muzeum-stargard.pl. W treści należy podać imię uczestnika oraz numer kontaktowy! Koszt uczestnictwa w oprowadzaniu wynosi 7 złotych od osoby.

Należy pamiętać o słodkościach, którymi będzie można wymieniać się w trakcie aktywności – przypomina Przemek Antczak z MAH Stargard.

W stargardzkiej Bastei czynna jest stała wystawa „Stargard – miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX wieku.” Na czterech kondygnacjach, poprzez ponad 300 zabytków i około 1000 rycin, map, archiwaliów, druków, dokumentów, fotografii czy pocztówek w multimediach prezentowana jest historia miasta od czasów sprzed jego lokacji po początek XX wieku.