lodowisko
Nowe, zadaszone lodowisko, działa przy Sportowej 32, naprzeciwko stadionu lekkoatletycznego, fot. Emilia Chanczewska

1000 m kw. lodu! Przy ul. Sportowej 32 w Stargardzie OSiR otworzył zadaszone lodowisko

W piątek 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 15, otwarte zostało całkiem nowe, zadaszone lodowisko w Stargardzie. Działa naprzeciwko stadionu lekkoatletycznego. Czynne jest codziennie.

Lodowisko wróciło do Stargardu po rocznej przerwie, która wywołała protesty mieszkańców, szczególnie rodziców dzieci i młodzieży, szukających dla nich dobrego zajęcia na zimę. Działa w nowym miejscu (wcześniej było przy MDK na ul. Portowej – dwa razy mniejsze, a jeszcze poprzednio przy OSiR na ul. Szczecińskiej) i w nowej odsłonie. To nowoczesny, zadaszony, oświetlony obiekt. Powierzchnia samego lodu to prawie 1000 m kw. Jednocześnie może jeździć 100 osób. Poza taflą działa kasa z wypożyczalnią łyżew, jest też przyczepa z małą gastronomią, są toalety. Na zewnątrz jest parking. A co z dojazdem miejskimi autobusami? Jak powiedział Stargard.News prezes OSiR, MPK Stargard planuje dostosować rozkład jazdy kursujących tam autobusów do godzin działania lodowiska.

Niezwykłą ciekawostką jest to, że nowe stargardzkie lodowisko ma kamerę, z której obraz można oglądać online live – zobacz TUTAJ.

Zarządcą obiektu jest stargardzki OSiR. Lodowisko oficjalnie otworzył więc prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie, Grzegorz Chudzik. Zobaczcie filmik z otwarcia lodowiska:

Pierwszą „osobą”, która po oficjalnym otwarciu wjechała na lód był Gryf Baskecik, maskotka PGE Spójni Stargard.

OSiR o lodowisku:

  • czynne 7 dni w tygodniu (pon. – pt. 15-21, sob., ndz., święta 10-21)
  • wypożyczalnia łyżew oraz pingwinków do pomocy jeżdżenia (cena wypożyczenia 10 zł)
  • strefa gastronomiczna
  • czynne od grudnia 2023 r. do marca 2024 r.
lodowisko cennik
Cennik, fot. Emilia Chanczewska

Honorowane są karty MultiSport. Ze Stargardzką Kartą Mieszkańca rabat 5 zł.

Więcej zdjęć na naszym FACEBOOKU.