Policja Stargard
Fot. KPP Stargard

104 stargardzkich policjantów z awansami

Dzisiaj przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie miała miejsce uroczysta zbiórka – Powiatowe Obchody Święta Policji w Stargardzie. Była to okazja do odznaczeń, awansów na wyższe stopnie i podziękowań za ciężką służbę.

Zbiórkę rozpoczął dowódca uroczystości podinsp. Michał Jaskulski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie składając meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiemu Policji w Szczecinie mł. insp. Przemysławowi Domagale. Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie powitał gości, policjantki, policjantów, pracowników policji oraz ich bliskich.

Dziękując policjantom za ich codzienną ciężką służbę szef stargardzkich funkcjonariuszy podkreślił, że po raz pierwszy w historii naszej komendy na wyższy stopień awansowało aż 104 policjantów – relacjonuje kom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP Stargard. – Komendant podkreślił również, że dzisiejsze święto jest dla niego ważne, gdyż pierwszy raz miał zaszczyt gościć zaproszonych gości jako Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie. Podczas swojego przemówienia mł. insp. Sławomir Bober dziękował władzom miasta i powiatu stargardzkiego oraz burmistrzom i wójtom naszego powiatu za pomoc w realizacji szeregu wspólnych projektów. Podziękowania za współpracę skierowane zostały również do partnerów pozapolicyjnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, sędziów i prokuratorów, firm i instytucji, za pomoc w realizacji bieżących zadań.


Wręczone były wyróżnienia oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Awans na wyższe stopnie odebrało 67 policjantów jednostki. W korpusie oficerów 3 policjantów, w korpusie aspirantów 38 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 26 policjantów, w korpusie szeregowych 37 funkcjonariuszy.


Dwóch funkcjonariuszy jednostki asp. szt. Dariusz Winek oraz asp. Rafał Czyż, odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nagrodę przyznaną przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Medalami Krzyża Niepodległości klasy I nadanych przez kapitułę Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
w Warszawie na wniosek Zarządu Terenowego przy KPP w Stargardzie za działalność w obronie
praw i godności policjantów odznaczono kom. Ewelinę Domaros-Powązkę oraz kom. Krzysztofa Wojsznarowicza.

Medalami okolicznościowymi za działalność na rzecz społeczności policyjnej na wniosek Zarządu
Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Stargardzie odznaczeni zostali asp. Anna Wesner-Pietrzak
oraz Ryszard Sieradzan.


Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński za dotychczasową pracę oraz
profesjonalizm, wiedzę i umiejętności okolicznościowymi ryngrafami uhonorował troje pracowników jednostki.

INFORMACJE: KPP STARGARD, oprac. (ech)