policyjna kontrola żarowo
Fot. KPP Stargard

107 zamiast 50 km/h. Gnał volkswagenem i wyprzedzał na zakazie

Mandat 2500 złotych i 28 punktów karnych. W ten sposób ukarany został przez policję 26-letni kierowca volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na zakazie.

– Policjanci stargardzkiej drogówki w miejscowości Żarowo zarejestrowali pojazdem nieoznakowanym wykroczenia, jakich dopuścił się kierujący samochodem osobowym marki volkswagen – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Siedzący za kierownicą 26-latek poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h, a także podjął manewr wyprzedzania nie stosując się do znaku zakazu wyprzedzania.

Policjanci zatrzymali kierowcy volkswagena prawo jazdy.

– Za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu goleniowskiego został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych – dodaje Justyna Siwarska. – Otrzymał również 28 punktów karnych.

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard