policja włamanie
Fot. KPP Stargard

16-letni włamywacz długo nie nacieszył się łupem. Stargardzcy policjanci go zatrzymali

Sąd rodzinny zdecyduje o losie nieletniego, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego w Starej Dąbrowie i zabrał stamtąd elektronarzędzia.

Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego, do której doszło na terenie Starej Dąbrowy – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Sprawą natychmiast zajęli się policjanci, którzy dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren. Przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informację na temat przestępstwa oraz sprawcy.

Sprawą zajmowali się policjanci z posterunku w Starej Dąbrowie. Jako sprawcę wytypowali 16-latka, mieszkańca powiatu stargardzkiego.

Policjanci zatrzymali nieletniego i doprowadzili do posterunku policji w Starej Dąbrowie, gdzie funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Odzyskane mienie zostało przekazane właścicielowi. Niebawem sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.