Stargard policjant złapał złodzieja
Fot. KPP Stargard (z lewej)/Emilia Chanczewska (z prawej)

17-latek uciekał między blokami w Stargardzie. Policjant na wolnym był szybszy

Policjant ze stargardzkiej komendy, który był w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego 17-latka, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem do sklepów.

O zdarzeniu poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Mundurowy ze stargardzkiej komendy pełniący służbę w Referacie Patrolowo – Interwencyjnym, będąc w czasie wolnym od służby, na ulicy Konopnickiej w Stargardzie zauważył znanego mu młodego mężczyznę, który poszukiwany był do prowadzonych spraw dotyczących kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych. Natychmiast zareagował – informuje asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard.

Rzeczniczka stargardzkiej policji podkreśla, że nieletni widząc reakcję będącego po służbie policjanta zaczął uciekać.

– Funkcjonariusz bez chwili namysłu ruszył w pieszy pościg za sprawcą – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska. – Mimo wielu okrzyków „Stój policja” i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem młody mężczyzna uciekał przez kilkaset metrów pomiędzy blokowiskami. Jednak bezskuteczna była jego próba ucieczki.

Justyna Siwarska dodaje, że policjant dogonił 17-latka, zatrzymał i obezwładnił.

– Siedemnastolatek był także poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z Okręgowego Ośrodka Wychowawczego – informuje Justyna Siwarska. – Na miejsce przyjechał umundurowany patrol, który doprowadził mężczyznę do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Młody włamywacz po wykonaniu z nim czynności procesowych trafił do ośrodka, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Stargardzki funkcjonariusz udowodnił, że praca w Policji to przede wszystkim służba, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru, czy dniem wolnym.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard