Stargard Park&Ride Katarzyna Charazinska
Fot. Grzegorz Drążek/Prywatne

17 września widzimy się na Park&Ride Stargard. Razem pomożemy pani Kasi

W niedzielę, 17 września w Stargardzie odbędzie się festyn charytatywny. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie Katarzyny Charazińskiej, u której pękł tętniak. Stargardzianka potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji.

W środę, 28 czerwca 2023 roku, 55-letnia Katarzyna Charazińska wybrała się na zajęcia fitness do AquaStar Stargard. Tym razem jednak zamiast przyjemności z ćwiczeń, była walka o życie stargardzianki. U pani Katarzyny podczas zajęć pękł tętniak mózgu, o którym nawet nie wiedziała. Instruktorka i ratownicy AquaStar udzielili jej pierwszej pomocy, następnie zajął się nią zespół ratownictwa medycznego ze stargardzkiego pogotowia, a później zaopiekowała się nią załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrała śmigłowcem do szpitala w Szczecinie. Tam trafiła pod opiekę lekarzy. Katarzyna Charazińska przez jakiś czas była w śpiączce. Po wybudzeniu nie wróciła jednak do normalnego życia. Stargardzianka potrzebuje dalszego, kosztownego leczenia i rehabilitacji. Półroczna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku to koszt około 180 tysięcy złotych.

Pani Katarzyna ma wsparcie rodziny, przyjaciół, znajomych, ale i osób, które jej nie znają, ale jak usłyszały, co jej się przydarzyło, chcą pomóc. Ruszyła zbiórka na platformie pomocowej siepomaga.pl. Na dzisiaj zebrano blisko 55 tys. zł. To jednak wciąż za mało. Rodzina pani Kasi sama nie udźwignie ciężaru sfinansowania całości niezbędnego leczenia i rehabilitacji. Zapowiedziany na wstępie festyn charytatywny będzie wsparciem dla Katarzyny Charazińskiej.

Link do zbiórki: Przez tętniaka Kasia prawie straciła życie! Pomagamy jej wrócić do rodziny!

Festyn przygotowuje stowarzyszenie kibiców Spójni Stargard Pierwsza Brygada, wspierane przez bliskich, przyjaciół i znajomych pani Kasi. Partnerami wydarzenia są Miasto Stargard, Spójnia Stargard SSA, Straż Miejska Stargard, OSiR Stargard, Stargard.News

Festyn charytatywny na rzecz Katarzyny Charazińskiej odbędzie się w niedzielę, 17 września 2023 roku, w godzinach 14-18 na terenie parkingu Park&Ride przy ulicy Barnima w Stargardzie.

Zapraszamy mieszkańców!

Zachęcamy stargardzian do zarezerwowania wtedy czasu i wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Razem możemy zrobić wiele dobrego. Razem możemy pomóc pani Kasi wrócić do sprawności i do tego, co kocha robić. Katarzyna Charazińska pracuje w Straży Miejskiej w Stargardzie, jest kibicką Spójni, uwielbia zajmować się kwiatami, muzykę i taniec.

d29becc2 bec4 4dee

Każdego dnia powiększa się lista festynowych atrakcji. Parking Park&Ride zostanie podzielony na kilka stref. Już dziś wiadomo, że będą:

 • motocykliści i ich maszyny (oglądanie i przejażdżki)
 • pokazy motocyklowe
 • strefa dla dzieci z dmuchańcami
 • pokazy taneczne
 • wizyta koszykarzy i trenerów ekstraklasowej PGE Spójni Stargard (zdjęcia, autografy)
 • strefa rękodzieła z warsztatami szydełkowymi
 • strefa służb mundurowych (policja, straż pożarna, straż miejska)
 • strefa sportowa
 • wizyta piłkarzy i trenerów Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard
 • pojazdy budowlane
 • pomiary składu ciała i porady dietetyczki
 • strefa gastronomiczna, na której nie zabraknie ciepłych posiłków i ciast własnego wypieku, będzie kawa i herbata
 • licytacje

Widzimy się w niedzielę, 17 września 2023 roku na parkingu Park&Ride w Stargardzie!

Organizatorzy