Miejsce wypadku w Krąpielu
Fot. Grzegorz Drążek. Na tej drodze doszło do wypadku.

19-latek spod Stargardu zginął na miejscu. Wracał na motocyklu do domu. Wszczęto śledztwo

Śledztwo w sprawie wczorajszego, śmiertelnego wypadku na polnej drodze w Krąpielu w powiecie stargardzkim prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko komuś.

Wczoraj informowaliśmy o tragicznym zdarzeniu drogowym, w którym zginął 19-letni motocyklista. Jadąc polną, kamienistą drogą na crossowym motocyklu zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem. Do wypadku doszło na bocznej, mało uczęszczanej drodze w momencie, gdy motocyklista jechał prostym odcinkiem i zbliżał się do zakrętu, a z naprzeciwka, zza łuku, od strony wsi wyjechał jeep.

Wypadek wydarzył się w niedzielę krótko przed południem, około godziny 11.30. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe, policja. Niedługo po tym nadleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najpierw pomocy młodemu mężczyźnie udzielali ratownicy stargardzkiego pogotowia.

– Przybyły na miejsce zespół podjął medyczne czynności ratunkowe, które przejął zespół LPR – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka WSPR w Szczecinie.

Niestety, obrażenia były zbyt poważne, by udało się uratować życie 19-latka. Motocyklista zginął na miejscu zdarzenia.

Miejsce wypadku w Krąpielu
Fot. Grzegorz Drążek. Mieszkańcy zostawiają przy drodze zapalone znicze.

Śledztwo w sprawie wczorajszego, śmiertelnego wypadku prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Stargardzie. Dzisiaj prokuratura przekazała nam informacje na temat wczorajszych działań i postępowania.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały oględziny, oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Stargardzie prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko komuś.

prokurator Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

Postępowanie prowadzone jest w związku z artykułem 177 paragraf 2 Kodeksu Karnego, w którym mowa jest o spowodowaniu wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 177 par. 2 KK

Na tym etapie postępowania nikomu nie została przypisana wina za spowodowanie wypadku. Ani kierującemu samochodem, ani motocykliście. Wina może być też obopólna.

– Wykonywane są czynności w celu ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia – mówi Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Powołany zostanie biegły z zakresu ruchu drogowego, przeprowadzona zostanie sądowo-lekarska sekcja zwłok ofiary wypadku.

Śledczy czekają też na wyniki badań na zawartość alkoholu i narkotyków. My nieoficjalnie ustaliliśmy, że kierowca samochodu, mieszkaniec regionu stargardzkiego, jechał trzeźwy. Co do ofiary wypadku, na wyniki badań trzeba dłużej poczekać.

Byliśmy w niedzielne popołudnie na miejscu zdarzenia, rozmawialiśmy z sąsiadami 19-latka, który zginął w wypadku. Mieszkańcy grupami przychodzili na miejsce wypadku i stawiali przy drodze zapalone znicze. Wszyscy są w szoku. O 19-latku wypowiadają się w samych dobrych słowach. Mówili nam: „To najspokojniejszy chłopak w całej miejscowości”, „Taki fajny, grzeczny chłopak”, „Jechał do domu, miał zjeść obiad i iść do pracy”, „Jaka tragedia”, „Jaki nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że na takiej drodze, w jednym momencie, w tym akurat miejscu, gdzie droga skręca, z przeciwnych kierunków nadjechały dwa pojazdy”, „Taka sytuacja zdarza się raz na milion”, „Szok”.

19-latek był absolwentem Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie. Po zakończeniu nauki w szkole średniej rozpoczął pracę w jednej z firm w regionie stargardzkim.