Suchań ulica Pomorska
Ulica Pomorska w Suchaniu, Fot. Emilia Chanczewska

20-latek w terenie zabudowanym jechał oplem z prędkością 113 km na godzinę

Stargardzka drogówka na ulicy Pomorskiej w Suchaniu zatrzymała młodego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km na godzinę. Dostał wysoki mandat i dużo punktów karnych. Ponadto stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

– Policjanci ze stargardzkiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – I tak było w przypadku 20-latka, który na ulicy Pomorskiej w Suchaniu został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierujący osobowym oplem pędził z prędkością 113 km na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy i zgodnie z taryfikatorem policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2000 złotych. Na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Policja przypomina, że jej funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kierowco pamiętaj! Zdejmij nogę z gazu, nim będzie za późno.

mł. asp. Justyna Siwarska