Września
Września to miasto w Wielkopolsce, w którym mieszka ok. 30 tys. osób, fot. www.wrzesnia.pl

20-latek ze Stargardu włamał się nocą do kiosku. Ukradł… widokówki. Miał 2,5 promila

News starawy, ale ciekawy! Młody stargardzianin w wakacje miał gościnne występy w Wielkopolsce. Napił się i włamał do ulicznego kiosku. Wybił szybę i nakradł 81 widokówek, wartych ponad 200 złotych.

W czwartek 3 sierpnia 2023 roku, przed godziną 1 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni otrzymał zgłoszenie na numer alarmowy o włamaniu do kiosku na ulicy Warszawskiej. Sprawca wybił szybę i ukradł widokówki z wizerunkiem Wrześni.

Skierowani tam zostali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy zatrzymali sprawcę przestępstwa. Młody mężczyzna na hasło „Policja!” podjął krótką, ale nieskuteczną próbę ucieczki.

W trakcie zatrzymania okazało się, że 20-latek ma zakrwawioną rękę od szkła szyby, którą wybił w kiosku, ale nie przeszkadzało mu to, ponieważ był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila we krwi.

Po wytrzeźwieniu policjanci postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Wartość poniesionych strat na szkodę właściciela kiosku wyniosła prawie 650 złotych, z czego ponad 200 złotych to wartość 81 widokówek przedstawiających Wrześnię. Mieszkańcowi Stargardu według kodeksu karnego grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione widokówki zostały odzyskane.

INFORMACJE: Komenda Powiatowa Policji we Wrześni