hulajnoga
Hulajnoga pozostawiona dziś, na ulicy Wojska Polskiego, fot. Emilia Chanczewska

2500 złotych mandatu za jazdę hulajnogą po pijanemu

Na ulicy Okulickiego policja zatrzymała młodego mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą. Jak się okazało był nietrzeźwy. Miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu.

– Patrol stargardzkiej prewencji zatrzymał kolejną osobę, która będąc pod wpływem alkoholu kierowała hulajnogą elektryczną – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na ulicy Okulickiego w Stargardzie policjanci zauważyli mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy, ponadto miał wyraźny problem z utrzymaniem się na niej. Mundurowi od razu podjęli interwencję wobec 27-letniego stargardzianina. Gdy podchodzili do mężczyzny wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany został ukarany wysokim mandatem: 2,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że zgodnie z przepisami za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu hulajnoga elektryczną przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości minimalna kwota mandatu, jaką może nałożyć policjant – wynosi 2,5 tysiąca złotych.


mł. asp. Justyna Siwarska

Policjanci regularnie przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pod wpływem alkoholu. Alkohol w organizmie człowieka negatywnie wpływa na jego funkcje psychomotoryczne i poza konsekwencjami prawnymi niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.