Wapnica wyjazd
Wyjazd z Wapnicy, fot. Grzegorz Drążek

26-latek kierował golfem mając prawie 1,5 promila. Policja zatrzymała go w Wapnicy

Stargardzka policja wciąż apeluje o trzeźwość za kółkiem. Zatrzymała kolejnego bardzo nietrzeźwego kierowcę i wyeliminowała go z ruchu.

– Mimo poważnych konsekwencji prawnych i finansowych za jazdę w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn – podkreśla mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Tym razem policjanci zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem, mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W Wapnicy policjanci z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem golfem, którego sposób jazdy budził ich zastrzeżenia.

– Podejrzenia okazały się słuszne. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Dorota Biernikowicz z KPP Stargard. – Oprócz zatrzymanych uprawnień do kierowania grożą mu konsekwencję karne. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.

mł. asp. Dorota Biernikowicz, KPP Stargard