prędkość
Fot. KPP Stargard

28-latek spod Stargardu pędził volkswagenem ponad 180 km/h

Policjanci z grupy Speed w stargardzkiej drogówce zatrzymali młodego kierowcę volkswagena, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Dostał wysoki mandat i punkty karne.

– W dalszym ciągu niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Tym razem w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej 142 policjanci zwrócili uwagę na kierowcę osobowego volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Na ograniczeniu do 90 pędził z prędkością dwukrotnie wyższą. Policjanci natychmiast dali sygnał do zatrzymania.

Okazało się, że za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Dostał mandat 2500 złotych i 15 punktów karnych.

Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard