Zatrzymanie złodzieja
Fot. KPP Stargard

31-letni złodziej zatrzymany w policyjnym pościgu

We wtorek 14 listopada 2023 roku policjanci z KPP Stargard po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży. Odzyskali też wszystkie skradzione rzeczy, warte kilkaset złotych.

– Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy podczas patrolu rejonu służbowego na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie zauważyli znanego im mężczyznę, który poszukiwany był do prowadzonej sprawy dotyczącej kradzieży do której doszło na terenie miasta – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kiedy zauważył policjantów, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pieszy pościg. Mimo wielu okrzyków „Stój, policja!” i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem mężczyzna uciekał przez kilkaset metrów między blokami.

Policjanci zatrzymali i obezwładnili 31-letniego mieszkańca Stargardu, a następnie przewieźli na policyjną komendę.

– Skradzione mienie zostało w całości odzyskane i przekazane właścicielowi – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Teraz mężczyzna oczekuje w policyjnym areszcie na dalszy bieg sprawy. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stargardzkiej komendy dużą wagę przykładają do przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. Jednym z nich jest właśnie kradzież.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard