ZODR
Fot. ZODR Barzkowice

34. raz organizują targi Agro Pomerania. A już od 66 lat doradzają zachodniopomorskim rolnikom

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach jest organizatorem corocznych Barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania. Na co dzień zajmuje się pomaganiem gospodarzom z Pomorza Zachodniego.

XXXIV Zachodniopomorskie Targi Rolne Agro Pomerania 2022 za pasem. Rozpoczną się w najbliższy piątek 9 września i potrwają do niedzieli 11 września. Organizowane są w „zwyczajnym” trybie, w odróżnieniu od poprzedniej edycji Agro Pomeranii, nad którą zawisły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i która odbyła się po 2-letniej przerwie.

W tym roku organizacja targów, ze względu na pandemię, trwała niecałe 8 tygodni, czyli 10 razy mniej czasu niż zwykle – mówił przed rokiem Dariusz Kłos, dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. – Te targi są dzięki naszym pracownikom, bez ich umiejętności, wiedzy, doświadczenia nie udałoby się. Nie odbyłyby się także bez wystawców. W tym roku jest ich grubo ponad 300, jest co oglądać!

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego powstał na bazie Regionalnego Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Barzkowicach oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Koszalinie. Pracuje w nim ok. 180 osób. Jesienią ub. roku świętowali 65-lecie doradztwa rolniczego na Pomorzu Zachodnim.

To państwowa jednostka prowadząca doradztwo rolnicze obejmujące działania w zakresie:

  • rolnictwa,
  • rozwoju wsi,
  • rynków rolnych
  • oraz wiejskiego gospodarstwa domowego,

mające na celu:

  • poprawę poziomu dochodów rolniczych
  • oraz podnoszenie konkurencyjności rynkowej gospodarstw rolnych,
  • wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich,
  • a także podnoszenie kwalifikacji zawodowych rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich.

PISZEMY O TARGACH AGRO POMERANIA 2022: Barzkowickie Targi Rolne – rolnicza stolica Pomorza Zachodniego. Jest już cały PROGRAM targów

Jubileusz na targach w Barzkowicach. To już X Przegląd Kapel Ludowych!

Agro Pomerania 2022. Konkurs na najpiękniejszy wieniec

Targi w Barzkowicach. Szkolenie o programie Doradztwa Energetycznego

Alpaki i inne zwierzaki. Rolnictwo od A do Z. W piątek 9 września ruszają Barzkowickie Targi Rolne