Więzienie w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

36-latek ze Stargardu zamiast siedzieć w więzieniu, chodził po mieście z narkotykami

Stargardzcy policjanci zatrzymali stargardzianina, który poszukiwany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. 36-latek miał przy sobie amfetaminę.

Informacje na ten temat przekazała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– W czasie rutynowej kontroli i legitymowania policjanci ze stargardzkiej prewencji zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Stargardzie celem odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności – wyjasnia mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjantka podkreśla, że mężczyzna zachowywał się nerwowo przy policjantach, co wzmogło ich czujność podczas kontroli. Podejrzewali oni, że coś jeszcze może on mieć na sumieniu.

Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili zawiniątko foliowe z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie wykonane testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard

36-latek ze Stargardu został zatrzymany przez policję i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał karę, której próbował uniknąć ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości.

– Odpowie również za posiadanie środków odurzających, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska.