Fot. KPP Stargard

Stargardzka grupa SPEED w akcji

Wczoraj policja zatrzymała 32-latka, który kierował autem mimo zatrzymania mu uprawnień na 3 miesiące. Stracił je za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 51 km/h. Zakaz zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami nadal pozostaje główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków i groźnych zdarzeń drogowych – powtarza podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dlatego policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Wobec kierowców za popełnione wykroczenia są wyciągane konsekwencje, które od początku tego roku są o wiele surowsze.

Wczoraj, we wtorek 7 czerwca 2022 roku, policjanci stargardzkiej drogówki z grupy SPEED zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował mimo wydanej przez stargardzkie starostwo decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 51 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 32-latkowi zakaz zostanie wydłużony do 6 miesięcy, a kolejne tego typu wykroczenie może skutkować cofnięciem uprawnień – informuje podkom. Wojsznarowicz. – Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego, sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Po pierwsze poprzez bezpieczne i zgodne z przepisami przemieszczanie się nimi, a po drugie poprzez prawidłową reakcję na zauważone zagrożenie.