Prokuratura rejonowa w Stargardzie
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, Fot. Emilia Chanczewska

40-latek spod Stargardu przez 2 lata znęcał się nad żoną. Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie

Z końcem roku prokurator rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Przemocowiec jest oskarżony także o zniszczenie telefonu.

– Mężczyzna od lipca 2020 r. do 13 czerwca 2022 r., w jednej z miejscowości powiatu stargardzkiego, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których przejawiał agresję wobec pokrzywdzonej – informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Podejrzany wyzywał kobietę słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne, a także stosował przemoc. Wyganiał żonę z domu, szarpał, popychał oraz bił pięścią po różnych częściach ciała. Dodatkowo podejrzany podczas jednej z wywołanych awantur uszkodził należący do pokrzywdzonej telefon rzucając nim o podłogę.

Podejrzany został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt.

– Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu – dodaje rzeczniczka prokuratury. – 40-letni podejrzany nie był dotąd karany sądownie. Aktualnie za zarzucane przestępstwo, na podstawie m.in. art. 207 par. 1 kodeksu karnego, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.