Alkotest
Fot. KMP Grudziądz

43-letni kierowca ze Stargardu zatrzymany przez policjantów z Niebuszewa. Nietrzeźwy wiózł córkę

Policjanci z komisariatu Szczecin – Niebuszewo podczas weekendowych działań „Trzeźwość” zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód mając prawie promil alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny 43-letni mieszkaniec Stargardu wiózł w samochodzie niepełnosprawną nastoletnią córkę.

Do zatrzymania doszło w minioną sobotę, 10 lutego 2024 roku.

– Policjanci z komisariatu Szczecin – Niebuszewo na ulicy Jana z Kolna zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec Stargardu, a w pojeździe znajdowała się jego 16-letnia niepełnosprawna córka. W samochodzie wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Mundurowi mając podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy, poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało w jego organizmie blisko 1 promil – informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Podczas czynności okazało się, że wcześniej kierujący był już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Stargardzianinowi policja zatrzymała prawo jazdy. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Na szczególne potępienie zasługuje fakt, że zatrzymany zdecydował się na przewiezienie w takim stanie swojej niepełnosprawnej nastoletniej córki.

KMP Szczecin