Zatrzymany pod wpływem alkoholu
Fot. KPP Stargard

44-letni stargardzianin w seacie. Z promilami i zakazem kierowania

Policja Stargard: wigilijną jazdę zakończył w policyjnej celi. 44-latek mimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów wsiadł za kółko mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci stargardzkiej drogówki w wigilię zatrzymali w Strachocinie do kontroli drogowej osobowego seata, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu.

– Kierującym pojazdem okazał się 44-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Stargardzianin był już kilkakrotnie karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. 44-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Zatrzymany pod wpływem alkoholu
Fot. KPP Stargard

44-latek ma już postawione zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli, prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą kwestię bezpieczeństwa na drodze. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie!

mł. asp. Justyna Siwarska