policja drogówka
Fot. KPP Stargard

50-latek ze Stargardu bez prawa jazdy i pijany za kierownicą audi

Policjanci drogówki ze stargardzkiej komendy wypatrzyli nieodpowiedzialnie zachowującego się na drodze kierowcę audi. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a do tego nie ma prawa jazdy.

Jak informuje stargardzka policja, do kontroli drogowej doszło na ulicy Szczecińskiej w Morzyczynie.

– Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy – relacjonuje mł asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, 50-latek ze Stargardu nie miał prawa kierować samochodem także z innego powodu.

W ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego wymaganych uprawnień. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

mł asp. Justyna Siwarska

50-letni stargardzianin odpowie przed sądem.

– Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 50-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny – wyjaśnia mł asp. Justyna Siwarska. – Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli jazdę samochodem bez uprawnień.