prędkość KPP
Fot. KPP Stargard

5000 zł mandatu i 15 punktów karnych dla pirata drogowego, zatrzymanego na S10 przez grupę Speed ze stargardzkiej drogówki

Policja Stargard przypomina, że kierowcy lekceważący przepisy muszą liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet utratą prawa jazdy. Czuwa nad tym między innymi policyjna grupa Speed.

– Tym razem policjanci stargardzkiej drogówki zwrócili uwagę na audi, którego kierowca popełnił wykroczenia w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie – Mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował przepisy i znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h pędził z prędkością 212 km/h. Jak się okazało, był już karany za przekroczenie prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na kierowcę mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia.

Kierowca audi za popełnione wykroczenia otrzymał 5000 złotych mandatu, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Brawura, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, alkohol to wciąż elementy, które kierowca musi wykluczyć ze schematów działań. Czasami jedna decyzja może zadecydować o ludzkim życiu i zdrowiu.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard