Daniel Rotter z KPP Stargard
Fot. KPP Stargard

64-latek nakradł ciuchów. Złapał go policjant z KPP Stargard

Złodziej recydywista nakradł ze sklepu ubrań wartych prawie tysiąc złotych. Miał pecha, bo na jego drodze stanął asp. szt. Daniel Rotter, który zareagował mimo że był na wolnym. Dzięki policjantowi skradzione rzeczy wróciły do właściciela.

Będąc na urlopie pokazał, że policjant reaguje zawsze, nawet poza służbą, policjantem się jest cały czas nawet po służbie. Udowodnił to funkcjonariusz ze stargardzkiej komendy asp. szt. Daniel Rotter na co dzień pełniący służbę jako kierownik Ogniwa II Referatu Patrolowo-Interwencyjnego – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjant będący w czasie wolnym od służby zauważył na ul. Szczecińskiej podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który niósł ze sobą całą torbę ubrań. Mężczyzna znany był funkcjonariuszowi z wcześniejszych interwencji. Był już wielokrotnie karany m.in. za kradzieże sklepowe. Niezwłocznie o tym fakcie poinformował pełniący w rejonie patrol prewencji, który podjął interwencję wobec 64-letniego stargardzianina.

Przypuszczenia aspiranta Rottera potwierdziły się. Mężczyzna miał przy sobie dużą ilość nowej odzieży z metkami i wieszakami.

Podczas rozmowy zachowywał się nerwowo, nie był w stanie jednoznacznie określić, skąd ją ma i gdzie szedł z odzieżą – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska. – Dzięki dociekliwości policjantów po chwili przyznał się, że odzież została skradziona z pobliskiego sklepu odzieżowego. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjanta sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. Łączną wartość skradzionego towaru wyniosła blisko tysiąc złotych. Towar w stanie nienaruszonym został przekazany pracownikowi sklepu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do stargardzkiej jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Stargardzki funkcjonariusz udowodnił, że praca w policji to przede wszystkim służba, która nie kończy się
wraz ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym.

mł. asp. Justyna Siwarska