Policja stargardzka
Fot. Grzegorz Drążek

74-latek niszczył samochody w Stargardzie. Policja go zatrzymała

Nawet 5 lat więzienia grozi 74-letniemu mężczyźnie, który uszkodził pięć samochodów zaparkowanych na dwóch stargardzkich ulicach.

Stargardzka policja poinformowała dzisiaj o zatrzymaniu sprawcy uszkodzenia pojazdów w Stargardzie i postawieniu mu zarzutów. Jak informuje policja, mężczyzna ostrym narzędziem porysował zaparkowane samochody.

Zaczęło się od zgłoszenia na policję, dotyczącego mężczyzny, który na ulicy Kołłątaja uszkodził kilka samochodów.

– Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenia w pojazdach, jednak na miejscu nikogo nie zastali – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mundurowi szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Na ulicy Spokojnej w Stargardzie policyjny patrol zauważył mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego.

74-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań.

Jak wynika z zebranych materiałów, zatrzymany uszkodził aż pięć samochodów zaparkowanych na ulicy Kołłątaja oraz Kraszewskiego w Stargardzie – informuje Justyna Siwarska. – Policjanci ustalili właścicieli pojazdów, którzy oszacowali zniszczenia na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.