Na międzynarodowym cmentarzu wojennym w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek. Uroczystości będą na międzynarodowym cmentarzu wojennym w Stargardzie.

84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na uroczystości pojedzie dodatkowy autobus MPK Stargard

Na międzynarodowym cmentarzu wojennym przy ulicy Reymonta w Stargardzie w piątkowy poranek odbędą się wojewódzkie obchody 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Od kilku lat, 1 września, w Stargardzie odbywają się wojewódzkie obchody 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tak też będzie w tym roku. Uroczystości na międzynarodowym cmentarzu wojennym przy ulicy Reymonta rozpoczną się o godzinie 4.45.

– Obchodom 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej towarzyszyć będzie wojskowa oprawa z salwą honorową oraz pokaz świetlno-muzyczny – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – Jak co roku, na grobach żołnierzy zapłoną znicze. Cmentarz wojenny jest miejscem spoczynku żołnierzy różnych narodowości, stopni wojskowych i wyznań – uczestników obu wojen światowych. W tym dniu szczególną pamięcią objęci będą Polacy walczący o Ojczyznę. Całość ma się zakończyć około godziny 6.

Miejscy urzędnicy zapowiadają, że na uroczystości na międzynarodowym cmentarzu wojennym będzie można dotrzeć dodatkowym autobusem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie.

MPK Stargard autobusy w rocznicę wybuchu 2 wojny światowej
Fot. www.stargard.pl

Z osiedli Lotnisko, Kluczewo i Pyrzyckie będzie można dojechać linią nr 2 – odjazd z ul. Tańskiego o godzinie 3.40, a z ul. Powstańców Warszawy o 3.58. „Dwójka” o 4.12 dojedzie do ZCP peron 1, gdzie trzeba będzie się przesiąść do dodatkowego autobusu uruchomionego specjalnie na uroczystości (odjazd o 4.21). Po zakończeniu wydarzenia z przystanku „Reymonta cmentarz” ruszy pojazd, który wszystkich chętnych dowiezie do ZCP.

Urząd Miejski w Stargardzie