A-To-My grają już od 10 lat! Jubileusz teatru z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W piątek 10 czerwca 2022 roku, o godzinie 18, na scenie Klubu Wojskowego 12 BZ przy ul. 11 Listopada 22, rozpoczną się obchody 10-lecia teatru A-To-My, który tworzą seniorzy z UTW Stargard. Po krótkiej części oficjalnej zobaczyć będzie można najnowszy spektakl, komedię pt. „Baba Szanel”.

Premiera „Baby Szanel”, przedstawienia w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz, szczecińskiej reżyser prowadzącej w Stargardzie m.in. teatr A-To-My, odbyła się w Dzień Matki, 26.05.2022 r. Sztuka była świetnie przyjęta przez liczną publiczność, która wypełniła dużą scenę SCK. Widownia doskonale się bawiła na koniec nagradzając aktorów gromkimi brawami.

Teatr seniorów w składzie Weronika Rybińska, Zofia Strachocka, Bożena Sekuła-Donorowicz, Helena Pakulak, Daniela Sielska i Henryk Donorowicz, zasila w „Babie Szanel” para aktorów Krzywej Sceny: Małgorzata Korzelecka i Leszek Kopaczewski.

Komedię „Baba Szanel” zobaczyć można już pojutrze, w gościnnych progach Klubu Wojskowego, gdzie z okazji jubileuszu teatru A-To-My grany był m.in. spektakl „8 kochających kobiet”. Wstęp wolny.

Od autorki: nie mogę ukrywać, że atomowi aktorzy to moi serdeczni znajomi. Mam zaszczyt i wielką przyjemność dzielić z nimi salę prób, garderobę, scenę, bawić się na imprezach po spektaklach i nie tylko. To naprawdę niesamowici ludzie! Pełni pasji, siły, odwagi, otwartości i serdeczności. Gdy nasza wspólna reżyser Tatiana przypomina zasadę, że na scenę trzeba wyjść i zagrać obojętnie, czy właśnie masz gorączkę, biegunkę, czy odpadła ci ręka, czy złamała się noga, aktorzy z UTW to ludzie, którzy nie mają problemu z zastosowaniem jej w praktyce. Zawsze można na nich liczyć. Nigdy nie zawodzą. Wychodzą na scenę nawet jak są w sytuacji, gdy wielu młodszych ludzi na ich miejscu schowałoby się głęboko pod kocem. I grają jak z nut! Bardzo ich za to podziwiam. Gratuluję Wam kochani tych 10 lat i proszę o kolejne!