Policjantka
Fot. KPP Stargard

Akcja Prędkość. Ponad 40 kierowców jechało za szybko, 2 było na podwójnym gazie

KPP Stargard podsumowuje policyjne, wojewódzkie działania pod kryptonimem Prędkość na terenie powiatu stargardzkiego.

Działania te odbyły się w całym województwie, a ich głównym celem było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas działań funkcjonariusze stargardzkiej drogówki ujawnili łącznie 60 wykroczeń, z czego 41 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, a także poza nim – podsumowuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy powiatowej Policji w Stargardzie. – Ponadto mundurowi wylegitymowali kilkadziesiąt osób ujawniając 2 osoby, które kierowały w stanie nietrzeźwości.

Policja przy tej okazji przypomina, że prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED, walczą na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Stargardzcy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy noga z gazu, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

mł. asp. Justyna Siwarska