szafa
pixabay.com

Ale akcja pod Stargardem! Mama nie chciała wpuścić policji. Syn ukrył się w szafie

Policjanci Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego poszukiwanego na podstawie 2 listów gończych. Przed policją schował się w szafie. Do odbycia ma karę aż 3 lat więzienia.

– Szereg czynności procesowych, wzmożona praca operacyjna, pozyskane informacje o różnych miejscach pobytu zaginionych i ukrywania się przestępców umożliwiają ich ujawnienie oraz zatrzymanie. I tak było w przypadku 32-letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci ustalili miejsce jego przebywania, następnie pojechali pod wskazany adres. Kobieta, która otworzyła drzwi oświadczyła, że syna nie ma w domu i nie chciała wpuścić policjantów do środka. Mundurowi nie uwierzyli w zapewniania kobiety. Dokonali penetracji pomieszczeń mieszkalnych oraz strychu, gdzie nie zastali poszukiwanego mężczyzny. Ustalili, że ze strychu można za pomocą włazu dostać się do sąsiedniego mieszkania. Policjanci udali się tam i zatrzymali ukrytego w szafie 32-letniego mężczyznę.

Zatrzymany poszukiwany był na podstawie dwóch listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Pyrzycach, celem odbycia łącznej kary 3 lat pozbawienia wolności.

– Dzięki takim działaniom sprawy prowadzone wobec osób poszukiwanych znajdują swój finał, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie – podkreśla asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – 32-latek został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę.