alustar cup spójnia bc geosan kolin

Alu-Star Cup Stargard. Pierwszy mecz dla PGE Spójni

Na początek międzynarodowego turnieju koszykarzy w Stargardzie miejscowa PGE Spójnia pokonała czeski BC Geosan Kolin 75:71.

Alu-Star Cup Stargard rozgrywany jest w hali OSiR Stargard. Biorą w nim udział trzy kluby. Poza PGE Spójnią Stargard i BC Geosan Kolin także niemiecki Seawolves Rostock.

Turniej otworzył dzisiejszy mecz klubów ze Stargardu i Kolina. Długimi fragmentami było to wyrównane spotkanie, na prowadzeniu byli zarówno gospodarze, jak i goście z Czech. Jeszcze w pierwszej połowie inicjatywę nieco przejęła PGE Spójnia i po 20 minutach prowadziła 53:47. W drugiej połowie stargardzki zespół pilnował niewielkiej przewagi, ale w końcówce spotkania BC Geosan zbliżył się na odległość jednego celnego rzutu. Gospodarze nie pozwolili jednak się dogonić i zwyciężyli 75:71.

PGE Spójnia Stargard: Brown 18, Daniels 17, Langović 14, Simons 10, Gordon 7, Grudziński 6, Gruszecki 2, Kowalczyk 1, Brenk, Kołodziej, Mboya Kotieno.

AluStar Cup Spójnia BC Geosan Kolin

W środę o godzinie 17 BC Geosan zagra z niemieckim Seawolves Rostock. Po tym meczu odbędzie się prezentacja PGE Spójni Stargard, także grup młodzieżowych, przed startem sezonu 2023/2024.

W czwartek o godzinie 18.30 zagrają zespoły ze Stargardu i Rostocku.