Stargard turniej PGE Spójnia Stargard Seawolves Rostock

Alu-Star Cup Stargard. Puchar za zwycięstwo dla PGE Spójni Stargard

PGE Spójnia Stargard pokonała dziś Seawolves Rostock i zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju międzynarodowym w Stargardzie.

W dzisiejszym meczu stargardzki zespół grał z niemieckim Seawolves Rostock. Stawką spotkania było zwycięstwo w turnieju. Oba te kluby pokonały bowiem wcześniej czeski BC Geosan Kolin.

Czwartkowe spotkanie było wyrównane, ale dość długo to niemiecki zespół miał przewagę, która wynosiła nawet 10 punktów. Po pierwszej połowie 48:53. W decydującym momencie to jednak gospodarze pokazali wyższośc nad przeciwnikiem. W ostatnich minutach czwartej kwarty odrobili wszystko i wyszli na prowadzenie. PGE Spójnia wygrała 92:89.

PGE Spójnia Stargard: Langović 19, Brown 17, Gruszecki 14, Brenk 10, Grudziński 10, Gordon 8, Daniels 8, Simons 4, Mboya Kotieno 2, Kowalczyk.

Alu-Star Cup Stargard wygrała PGE Spójnia Stargard, drugie miejsce zajął Seawolves Rostock, a trzecie BC Geosan Kolin.

Przed stargardzkim zespołem jeszcze jeden sparing. W najbliższą sobotę zagra w Toruniu. W niedzielę, 17 września PGE Spójnię będzie można spotkać na festynie charytatywnym dla Katarzyny Charazińskiej, który odbędzie się w godzinach 14-15 na parkingu Par&Ride przy ulicy Barnima w Stargardzie. Od godziny 16 rozpocznie się część festynu z PGE Spójnią. Między innymi będą licytacje karnetu i piłki z autografami koszykarzy i trenerów.

Start sezonu 2023/2024 Orlen Basket Ligi stargardzki zespół ma zaplanowany na 22 września. W pierwszym ligowym spotkaniu zagra w Słupsku.