Akcja charytatywna
Fot. pixabay.com

Aluś, Samuel, Krystian, Julka, Maja, Filip, Hania, Staś, Amanda i Jaś – mali stargardzianie, którzy bardzo potrzebują wsparcia

W niedzielę 4 września, w teatrze letnim w Stargardzie, odbędzie się Pierwszy Festyn Charytatywny „Razem po sprawność, by stanąć na nogi”. Potrzebna jest pomoc w jego organizacji.

Każda z historii tych dziesięciorga dzieci jest bardzo trudna. Niełatwa też jest codzienność, z którą się mierzą przede wszystkim ich rodzice. Długie godziny spędzone na wizytach u lekarzy i w szpitalach, bolesna nieraz rehabilitacja, której w wielu przypadkach nie będzie można przerwać już do końca życia. Trudno sobie wyobrazić ile siły muszą mieć rodzice tych ciężko chorych maluchów oraz już nastolatków. A do tego wszystkiego dochodzi prozaiczna potrzeba – pieniądze, bez których po prostu nie da się pomóc własnemu dziecku. Mnóstwo funduszy pochłania codzienna rehabilitacja ruchowa, także neurologopedia (terapia zaburzeń mięśniowych, wzmożone napięcie bądź jego brak).

Dlatego jedno ze stargardzkich stowarzyszeń postanowiło pod swoimi skrzydłami zorganizować wielki charytatywny festyn, dedykowany aż 10 stargardzkim chorym dzieciom. Jest to społeczno-religijne Stowarzyszenie Misja Dobra Nowina, prowadzone już od 2008 roku przez państwa Beatę i Dariusza Milewskich. Spotkać ich można w każdą niedzielę, od godziny 11, w sali 108 SCK.
Poniżej informacja od organizatorów:

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową imprezę: Pierwszy Festyn Charytatywny „RAZEM PO SPRAWNOŚĆ, BY STANĄĆ NA NOGI”, której organizatorem jest stowarzyszenie „Misja Dobra Nowina” wraz z rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: m.in. koncerty, pokazy tańca, pokazy karate, zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora, motocykliści, fotobudka, kiermasz charytatywny. Cel jest szczytny – zbieramy środki na neurologopedię i rehabilitację ruchową dla 10 dzieci z niepełnosprawnościami ze Stargardu i okolic. Te dzieci to Aluś, Samuel, Krystian, Julka, Maja, Filip, Hania, Staś, Amanda i Jaś. Ich dzielni rodzice bardzo się zaangażowali w organizację tego festynu. Festyn odbędzie się w niedzielę 4 września 2022 roku w godzinach 13:00 – 20:00 w Teatrze Letnim w Stargardzie. Serdecznie zapraszamy zarówno do wspólnej zabawy podczas festynu, jak i do pomocy: można np. upiec ciasto lub przygotować coś innego do jedzenia, można podarować fanty na kiermasz, można pomóc w trakcie festynu (potrzebne zwłaszcza osoby z książeczkami sanepidowskimi) itd. Jeśli chciałbyś pomóc – napisz SMS na numer 509-142-460 – oddzwonimy. Nasza zbiórka jest zgłoszona i zweryfikowana (Nr zbiórki – 2022/3480/OR), a my jako organizatorzy nie pobieramy żadnych prowizji czy wynagrodzeń. Mamy nadzieję, że dzięki temu festynowi niepełnosprawne dzieci ze Stargardu będą miały za darmo zajęcia, które są im tak bardzo potrzebne.

Rodzice dzieci, o których już nieraz mieliśmy okazję pisać, zwracają się za naszym pośrednictwem z prośbą o wsparcie organizacyjne. A jeżeli nie jest to możliwe, to zapiszcie sobie tę datę – niedziela 4 września, godz. 13-20 – w kalendarzu, by wpaść tego dnia do parku Chrobrego i choć symboliczną złotówką wspomóc małych stargardzian, którzy naprawdę bardzo tego wsparcia potrzebują. A jednocześnie podać pomocną rękę ich dzielnym rodzicom, którzy na co dzień walczą o lepsze jutro dla swoich bardzo chorych, ale bardzo kochanych małych dzieciaczków i nastolatków.