Radiowóz na Szczecińskiej
Radiowóz stargardzkiej drogówki na ulicy Szczecińskiej, fot. archiwum

Amfetamina w passacie. Akcja stargardzkiej drogówki na ulicy Szczecińskiej

Zakazany biały proszek wiózł 41-letni kierujący volkswagenem passatem. Jak się okazało, jest recydywistą. Kolejny raz wpadł z narkotykami w ręce policji. Grozi mu do 3 lat więzienia.

– Policjanci ze stargardzkiej drogówki na ulicy Szczecińskiej zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena passata na stargardzkich numerach rejestracyjnych – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Już w pierwszej chwili podjętej interwencji mundurowi dostrzegli, że 41-letni kierowca nerwowo się zachowuje. Okazało się, że był notowany w policyjnych systemach za posiadanie narkotyków. Dlatego policjanci dokładnie sprawdzili pojazd i kierowcę.

Kontrola wykazała, że kierowca passata miał przy sobie amfetaminę. Narkotyki zostały zabezpieczone, a on zatrzymany w policyjnym areszcie.

– Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przedstawili mężczyźnie zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska. – Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.