Anna Nowak u prezydenta Stargardu Rafała Zająca
Fot. KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI

Anna Nowak z wizytą u prezydenta Stargardu

Anna Nowak, stargardzka kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, spotyka się nie tylko z mieszkańcami. Bardzo cenne wnioski wyniosła ze spotkania z prezydentem Stargardu Rafałem Zającem.

Polskie samorządy są w trudnej sytuacji finansowej – brakuje im środków na opiekę zdrowotną i oświatę, nie wspominając o inwestycjach. Zmiany podatkowe uderzają w samorządowe budżety. Do tego dochodzą opóźnienia związane z realizacją Krajowego Programu Odbudowy. Koalicja Obywatelska zamierza to zmienić, o czym dokładnie mówi program „100 konkretów”.

Z problemów lokalnych samorządów doskonale zdaje sobie sprawę kandydatka na posłankę Anna Nowak. Jej zdaniem samorządy mają zbyt dużo zadań i nieproporcjonalne do tego finansowanie. Przez to powstaje „dziura budżetowa”, zwłaszcza w obszarze zdrowia, który kandydatce jest szczególnie bliski. M.in. na ten temat rozmawiała z prezydentem Stargardu, Rafałem Zającem. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim.

Stargard potrzebuje silnego przedstawiciela w Sejmie, który będzie głośno mówił o lokalnych problemach i dążył do poprawy współpracy między władzą centralną a samorządową.

Anna Nowak

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej spotkała się również ze starostą stargardzkim Iwoną Wiśniewską oraz włodarzami gmin, m.in. z Grzegorzem Brochockim, wójtem Dolic.

Materiał KWW Koalicja Obywatelska PO.N IPL ZIELONI