AquaStar Stargard wymiana szyby na wieży pływalni
Fot. Grzegorz Drążek

AquaStar Stargard do poprawki. Wymienili uszkodzoną szybę na wieży pływalni

W strefie wodnej AquaStar Stargard przez kilka godzin były nieczynne dzisiaj zjeżdżalnie. Trzeba było wymienić jedną z szyb na wieży pływalni. Stwierdzono w niej pęknięcia.

AquaStar Stargard poinformował ostatnio o utrudnieniach z dostępem do niektórych części tego obiektu. Najpierw w czwartek, 13 lipca, później w poniedziałek, 17 lipca.

– A to z uwagi na prowadzone prace i poprawki gwarancyjne – oczywiście z myślą o komforcie i bezpieczeństwie naszych klientów – napisano we wczorajszym komunikacie na profilu fejsbukowym AquaStar Stargard. – 13 lipca zjeżdżalnia będzie zamknięta w godzinach 9-17. 17 lipca parking przy AquaStar będzie zamknięty.

Dzisiaj przez niemal cały dzień nie można było korzystać ze zjeżdżalni, ponieważ wymieniana była jedna z dużych szyb na wieży pływalni AquaStar, którą podchodzi się do zjeżdżalni rurowych.

Jak ustaliliśmy, to kolejna szyba wymieniana w otwartym 21 miesięcy temu obiekcie AquaStar. Nowe szyby wstawiane są w ramach gwarancji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie ma to związku ze złym montażem, czy niewłaściwym wykonaniem prac budowlanych, a chodzi o wady produkcyjne szyb. Kiedy szyba była wstawiana, nie były one widoczne. Po czasie, w sytuacji stałego użytkowania obiektu, wady produkcyjne szyby się uwidoczniły.

Dzisiejsza wymiana szyby została zlecona po tym, jak podczas wykonywanego co jakiś czas przeglądu zauważono drobne pęknięcia w szybie. Jak usłyszeliśmy na miejscu prac, nie było zagrożenia, że szyba się rozleci. Nie były to też wyraźnie widoczne pęknięcia. Wada jednak została stwierdzona i szyba powinna zostać wymieniona, co dzisiaj zostało zrobione.

W AquaStar trwają jeszcze inne prace gwarancyjne.

– W okresie od 10 lipca do 28 sierpnia będą przeprowadzane remonty gwarancyjne w toaletach oraz pod natryskami w Strefie Fitness oraz Wodnej – taki komunikat opublikowano na profilu fejsbukowym AquaStar Stargard 4 lipca.

W tym przypadku chodzi między innymi o wymianę wykładziny łazienkowej na kafelki. Okazało się bowiem, że kafelki lepiej się sprawdzą w użytkowaniu w takim obiekcie jak AquaStar.