rondo
Fot. GDDKiA Szczecin

„Armagedon na rondzie przy cukrowni w Kluczewie”

Od rana trwało frezowanie łącznicy z rondem od strony Kluczewa. Kierowcy nie wiedzieli o tym wcześniej. Powstały korki w obydwie strony, do Pyrzyc i do centrum Stargardu.

– Armagedon na rondzie przy cukrowni w Kluczewie. Na rondzie ściągają asfalt. Tasiemcowe korki w kierunku Pyrzyc i do centrum – zaalarmował nas dziś po godzinie 9 Internauta Michał. – Super godzinę przyjęli.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie dopiero po godzinie 10.30 wydała komunikat w tej sprawie: Dzisiaj tj. 24.04.2023 zostanie zamknięta na czas robót łącznica relacji Szczecin – Stargard, na węźle Stargard Południe, w ciągu S10. Zamknięcie związane z frezowaniem łącznicy wraz z rondem od strony Kluczewa. Ruch kierowany ręcznie. Objazd przez węzeł Stargard Wschód.

– Mają refleks szachisty – komentuje Internauta Michał, gdy przekazaliśmy mu tę informację.

Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA w Szczecinie, poinformował we wtorek Stargard.News, że prace potrwają do piątku 28 kwietnia.

Także we wtorek przed południem MPK Stargard dało komunikat, że „W związku z trwającymi pracami drogowymi na rondzie przy ul. Broniewskiego informujemy, że mogą wystąpić opóźnienia na liniach komunikacyjnych nr 2, 8, 21 oraz 36.”