SCK
Fot. Emilia Chanczewska

ArtFestiwal Stargard 2022 START!

Już jutro, w piątek wieczorem, rozpocznie się szósta już edycja kulturalnego święta miasta. Sztuka dosłownie wyjdzie do mieszkańców. ArtFestiwal potrwa cały weekend.

W piątek o godzinie 21, na deskach teatru letniego w parku Chrobrego, rozpocznie się przedstawienie teatralne pt. „Wij” na podstawie Mikołaja Gogola w interpretacji teatru Krzywa Scena ze Stargardzkiego Centrum Kultury, w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

Sztuka, w której występują także aktorzy seniorzy z teatru A-To-My, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie oraz młodzi aktorzy z teatru Emigatis w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie, jest preludium do tegorocznego ArtFestiwalu Stargard.

Miasto przez cały weekend opanowane będzie przez artystów i twórców kultury. Na mapie ArtFestiwalu jest ok. 90 punktów. Będą wystawy, koncerty, pokazy, spektakle. Nie tylko w instytucjach kultury, ale także w bardzo różnych miejscach miasta, m.in. w Szkole Podstawowej nr 2 na os. Zachód, w cerkwi greckokatolickiej nad Iną, na ulicy Waronej, na terenie zielonym przy Młodzieżowym Domu Kultury, w miejskich parkach, a nawet na dworcu PKP.

Szczegółowy program dostępny jest na stronach organizatora ArtFestiwalu, którym jest Stargardzkie Centrum Kultury.

Udział we wszystkich punktach programu festiwalu jest bezpłatny.