flagi
W mieście powiewają stargardzkie i artfestiwalowe flagi, fot. Emilia Chanczewska

ArtFestiwal Stargard 2023. PROGRAM

Właśnie TUTAJ, w jednym miejscu publikujemy rozkład jazdy tegorocznego ArtFestiwalu Stargard, który odbędzie się w weekend 27-28 maja 2023 roku.

Organizowany przez Stargardzkie Centrum Kultury ArtFestiwal Stargard to szereg wydarzeń i działań artystycznych mających miejsce w Stargardzie. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2017 roku, to początek wyjątkowego i prestiżowego wydarzenia, które wpisało się na stałe w kulturalne życie naszego miasta, jako wydarzenie cykliczne.

Organizatorzy: założeniem ArtFestiwalu Stargard jest ukazanie walorów i aktualności sztuki współczesnej oraz działań na styku kultury, rzemiosła, rękodzieła. Ideą jest szeroka i nieodpłatna dostępność wydarzeń artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane, a także w miejscach dotychczas nie utożsamianych z działaniami artystycznymi. Będą to zarówno instytucje kultury, zakłady rzemieślnicze, pracownie, wnętrza sakralne oraz obiekty wyłączone z eksploatacji – nieużytki czy parki miejskie. Dostępność wydarzeń artystycznych to zderzenie widza ze swoistą wolnością twórczą, której nie ogranicza przestrzeń wystawiennicza, sceniczna, format czy z góry narzucony charakter działania. To istna eksplozja sztuki współczesnej i działań kulturalnych w przestrzeni publicznej.

Zobacz CO, GDZIE, KIEDY!

UWAGA, ZMIANY!!!

Organizatorzy: 𝐀𝐫𝐭𝐲𝐳𝐦 𝐳𝐦𝐢𝐞𝐧𝐧𝐲 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢… 𝐥𝐞𝐤𝐤𝐢𝐞 𝐳𝐦𝐢𝐚𝐧𝐲 𝐧𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐦𝐚𝐩𝐢𝐞.

  • Szkoła Muzyczna CASIO wystąpi w niedzielę o godz. 17 przy fontannie w Parku Chrobrego.
  • Sobotnie koncerty planowane przy Cerkwi Greckokatolickiej zostały przeniesione do Młodzieżowego Domu Kultury.
  • Wystawa Piotra Hofmana została przeniesiona z Małej Sceny SCK do Galerii w holu SCK (1 piętro).
  • Pokaz szczudlarski i baniek mydlanych przeniesiony został z niedzieli na sobotę. Rynek Staromiejski, w godz. 17-19.
  • Z bardzo ważnego powodu sobotnie występy chóru Cantore Gospel zostały odwołane.
  • Chór Cantore Gospel postanowił nie zostawić luki w artystycznym harmonogramie i w tym samym czasie zapraszają na występy muzyczne w Teatrze Letnim oraz pokaz szczudlarza na Rynku Staromiejskim.

𝐷𝑜 𝑧𝑜𝑏𝑎𝑐𝑧𝑒𝑛𝑖𝑎 𝑛𝑎 𝑎𝑟𝑡𝑦𝑠𝑡𝑦𝑐𝑧𝑛𝑦𝑚 𝑠𝑧𝑙𝑎𝑘𝑢!

INFO: SCK