Pomnik Dziecka Utraconego
Fot. Emilia Chanczewska

Bardzo smutna uroczystość. Śpijcie spokojnie, aniołki

W następną sobotę, 15 października 2022 roku, o godzinie 14.30, na cmentarzu przy ulicy Kościuszki w Stargardzie, odbędzie się coroczne spotkanie z bardzo przykrej okazji. To Dzień Dziecka Utraconego.

Od 2004 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Przypada w połowie października, jako symbol planowanego dnia narodzin licząc ciążę trwającą od początku roku.

Ustanowiony został z myślą o dzieciach zmarłych, martwo urodzonych, poronionych…

W Dzień Dziecka, 1 czerwca 2016 roku, na stargardzkim cmentarzu odsłonięty został symboliczny pomnik Dziecka Utraconego. Była to inicjatywa ówczesnego MPGK Stargard – administratora cmentarzy.

Od tej pory w mieście jest godne miejsce, w którym można wspólnie uczcić pamięć przedwcześnie zmarłych dzieci.

W tym roku 15 października przypada w sobotę. Tego dnia, o godzinie 14.30 rozpocznie się uroczystość pożegnania dzieci martwo urodzonych. Informuje o tym stargardzka firma pogrzebowa Hades, która jest patronem obchodów Dnia Dziecka Utraconego.

W związku ze zbliżającym się międzynarodowym Dniem Dziecka Utraconego w sobotę 15.10 zapraszamy do wspólnej modlitwy: od godz. 14:30 na Cmentarzu Komunalnym (ul. Kościuszki) przy Pomniku Dziecka Utraconego odbędzie się nabożeństwo z pogrzebem dzieci utraconych; o godz. 15:00 – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji rodziców po stracie dziecka.

Wieczorem natomiast w naszym kościele o godz. 18:00 nabożeństwo różańcowe oraz o 18.30 Msza św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych.

Parafia św. Józefa przy kościele św. Jana w Stargardzie, ogłoszenia duszpasterskie

Jak trafić pod pomnik Dziecka Utraconego? Adres jest następujący:

  • Sektor G02
  • Rząd 01
  • Nr grobu 02
Dzień Dziecka Utraconego
HADES

Przytulamy wszystkich rodziców, którzy doświadczyli straty.