Stadion Kluczevii Stargard
Fot. Grzegorz Drążek. Boisko ze sztuczną trawą powstanie obok stadionu przy ulicy Niemcewicza.

Będzie jeszcze jedno boisko piłkarskie w Kluczewie. Obok stadionu, ze sztuczną trawą

Urząd Miejski w Stargardzie poinformował, że w dzielnicy Kluczewo powstanie boisko ze sztuczną trawą. To będzie inwestycja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Teren pod boisko przekazał właściciel Cukrowni Kluczewo.

W Kluczewie, przy ulicy Niemcewicza, jest stadion Kluczevii. Pierwszy zespół tego klubu rywalizuje w zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej. Klub ma też grupy młodzieżowe. Przede wszystkim z myślą o nich powstanie w tej części Stargardu jeszcze jedno boisko.

– Już na początku przyszłego roku zacznie się projektowanie nowoczesnego obiektu do gry w piłkę nożną – poinformowało Miasto Stargard na swojej stronie internetowej. – Boisko zostanie zbudowane przy ulicy Niemcewicza, w sąsiedztwie istniejącego stadionu Kluczevii Stargard. Inwestycję poprowadzi Ośrodek Sportu i Rekreacji, który ma doświadczenie przy takich projektach.

Jak dodaje stargardzki magistrat, teren na którym wybudowane zostanie boisko ze sztuczną trawą przekazała Krajowa Grupa Spożywcza. Umowę dotyczącą tej inwestycji podpisali kilka dni temu przedstawiciele Miasta Stargard, KGS, Kluczevii Stargard i OSiR Stargard.

– Teraz OSiR może rozpocząć poszukiwanie projektanta obiektu – czytamy na stronie internetowej Miasta Stargard. – Po wykonaniu niezbędnej dokumentacji i kosztorysu przyjdzie czas na wyłonienie wykonawcy inwestycji i rozpoczęcie robót. Dokładne koszty budowy boiska nie są jeszcze znane. Na pewno wyniosą kilka milionów złotych.

Kluczevia cały czas dynamicznie się rozwija. Stale rośnie też jej potencjał w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, na czym nam bardzo zależy. Mówimy już o około 200 zawodnikach, którzy mają szansę na dotarcie do rozgrywek ligowych. Klub dużo zrobił w kwestii zapewnienia odpowiednich warunków, ale potrzeba jeszcze większych nakładów. Nowe boisko przyniesie nowe szanse dla utalentowanych młodych sportowców.

Rafał Zając, prezydent Stargardu