monitoring SM Stargard
Fot. Straż Miejska w Stargardzie

Będzie można podłączyć 50 nowych kamer monitoringu Stargardu

Miasto Stargard pozyskało prawie 100 000 zł na dofinansowanie modernizacji monitoringu miejskiego. Kamery mają zostać wymienione na bardziej nowoczesne, ma też być wzmocniony sygnał.

Jak zapowiada dziś UM Stargard, inwestycja powinna zakończyć się tej jesieni.

W ramach modernizacji zainstalowany ma być serwer, który obsłuży więcej kamer. Będą też dodatkowe dyski do zapisu obrazu z monitoringu. Dzięki inwestycji nagrania zostaną dodatkowo zabezpieczone, a miasto zyska możliwość podłączenia 50 kolejnych kamer. Dodatkowo wymienione będą również anteny transmisji danych i uszkodzone kable. Zmodernizowany zostanie także punkt w amfiteatrze. Po remoncie obiektu pojawi się tam nowoczesny, kompletny monitoring.

– Po zakończeniu inwestycji wszystkie nagrania z monitoringu w całym mieście będą w jednym miejscu. Możliwości systemu zwiększą się kilkukrotnie. Nowe kamery zapewnią lepszy obraz, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – podkreśla Piotr Styczewski z Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

W Stargardzie obsługą monitoringu zajmuje się straż miejska (patrz zdjęcie). W ramach projektu miasto ze strażą miejską i policją przeprowadzić ma działania profilaktyczne, spotkania edukacyjne z mieszkańcami.

Zaplanowana na ten rok modernizacja miejskiego monitoringu na pewno spowoduje, że będzie on bardziej wydajny.

Rafał Zając, prezydent Stargardu/Facebook

Na modernizację miejskiego monitoringu Stargard pozyskał prawie 100 000 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.”

INFORMACJE: stargard.eu, FOTO: SM Stargard