stargard przemarsz swieto niepodleglosci
Fot. Grzegorz Drążek

Biało-czerwony przemarsz z orkiestrą przez Stare Miasto w Stargardzie

Z okazji przypadającej jutro 105 rocznicy odzyskania przez Polske niepodległości odbył się dzisiaj przemarsz z orkiestrą na stargardzkim starym mieście.

Uczestnicy wydarzenia wyruszyli dziś o godzinie 10.45 sprzed Szkoły Podstawowej Specjalnej przy ulicy Wita Stwosza i ulicą Kazimierza Wielkiego przeszli przed pomnik Stargardzianie Ojczyźnie, stojący u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Skłodowskiej-Curie.

Przed pomnikiem patriotycznym odegrany i odśpiewany został hymn Polski. Dzisiejszy przemarsz odbył się z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Był on zabezpieczany przez stargardzką policję i straż miejską.

W wydarzeniu brali udział nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły przy Wita Stwosza. Byli też harcerze i osoby z innych szkół, przedstawiciele parafii św. Józefa w Stargardzie, samorządu powiatowego. Na czele przemarszu szła stargardzka kolejowa orkiestra dęta z Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie pod kierownictwem Mirosława Wesołowskiego. Uczestnicy przemarszu mieli biało-czerwone flagi, szaliki a w kurtkach przypiete kotyliony.

W innych stargardzkich szkołach były dzisiaj uroczyste apele, a o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski.