Błękitni w spotkaniu przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce
Fot. Grzegorz Drążek

Błękitni Stargard grali z liderem III ligi. Zadecydował jeden gol

W trzydziestej trzeciej serii spotkań grupy 2 III ligi Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:1.

Stargardzki zespół nie był faworytem w dzisiejszym meczu. Rywal był wymagający, bo to lider tabeli, który przed sobotnim spotkaniu nie był jeszcze pewny awansu do II ligi. Potrzebował zwycięstwa.

O wyniku dzisiejszego meczu zadecydował jeden gol. A zdobyli go gospodarze. Już w 7 minucie bramkę dla Olimpii strzelił Jan Bonikowski. Więcej bramek nie było.

To druga kolejna porażka stargardzkiego zespołu w III lidze. Błękitni są na jedenastym miejscu w tabeli grupy 2 III ligi. Mają 41 punktów. Olimpia Grudziąc wygrywając dzisiaj zapewniła sobie awans na drugoligowe boiska. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu ma cztery punkty więcej niż drugie w klasyfikacji rezerwy Pogoni Szczecin.

W ostatnim meczu tego sezonu Błękitni Stargard zagrają u siebie z Unią Swarzędz, która ma dwa punkty więcej niż stargardzki zespół i jest jedno miejsce wyżej. Błękitni mogą więc przeskoczyć Unię w tabeli, jeśli pokonają ją 17 czerwca.