Błękitni KP
Fot. Facebook/KP Błękitni Stargard

Błękitni Stargard u siebie nie wygrywają i nie przegrywają

Niepokonane zespoły zagrały dzisiaj ze sobą na stadionie w Stargardzie w czwartej serii spotkań grupy 2 III ligi.

Na stadionie przy ulicy Ceglanej mierzyły się ze sobą drużyny Błękitnych Stargard i KP Starogard Gdański. Przed dzisiejszym spotkaniem stargardzki zespół miał dwa zwycięstwa i remis, a jego rywal zwycięstwo i dwa remisy. Obie drużyny chcą w tym sezonie walczyć o najwyższe cele.

Pierwsza połowa była bezbramkowa. W drugiej kibice obejrzeli dwa gole. W 59 minucie skuteczną akcję ofensywną przeprowadzili goście i po trafieniu Piotra Stępnia wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie KP zyskał sporą przewagę, raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy. Przyjezdnym brakowało jednak skuteczności. Raz w sytuacji sam na sam górą był bramkarz Błękitnych Konrad Skuza. KP miał przewagę, ale bramkę strzelił stargardzki zespół. Autorem wyrównującego gola był Damian Niedojad.

Więcej goli dzisiaj nie było. Był remis 1:1. To był drugi mecz Błękitnych u siebie. Wcześniej zremisował z Bałtykiem Gdynia 1:1. Błękitnym lepiej idzie na wyjazdach. Rozegrali dwa spotkania na obcych boiskach, oba wygrane. Pokonali Gedanią Gdańsk 5:2 i Stolem Gniewino 2:1.

Kolejne spotkanie stargardzki trzecioligowiec rozegra w niedzielę, 28 sierpnia o godzinie 18 na wyjeździe ze Świtem Skolwin.