błękitni cartusia
Fot. Grzegorz Drążek

Błękitni Stargard wrócili na trawiaste boisko i od razu zwyciężyli

Błękitni Stargard pokonali dzisiaj na swoim terenie Cartusię Kartuzy 3:0 w meczu otwierającym dwudziestą drugą kolejkę w grupie 2 III ligi piłkarskiej.

To drugie kolejne ligowe zwycięstwo Błękitnych. W miniony weekend pokonali na wyjeździe Lipno Stęszew.

W dzisiejszym spotkaniu dwa gole zdobył Piotr Delner, a jednego Kacper Zborowski. Delner do siatki trafiał w 5 i 65 minucie, Zaborski ustalił wynik spotkania w 70 minucie.

To było pierwsze po zimowej przerwie spotkanie rozegrane przez Błękitnych na stadionie przy Ceglanej na murawie trawiastej. Podczas zimowej przerwy grali oni sparingi na boisku ze sztuczną murawą, tak jak i pierwszy w drugiej części sezonu mecz ligowy. Powrót na główne boisko i na trawę był szczęśliwy.

Po dzisiejszym zwycięstwie Błękitni przesunęli się w górę tabeli i są na siódmym miejscu. Mają 32 punkty. To bło jednak pierwsze spotkanie dwudziestej drugiej kolejki i poza tymi zespołami inne dopiero zagrają.

Kolejne ligowe spotkanie stargardzki zespół rozegra w środę 17 marca, w Toruniu przeciwko Elanie. To będzie spotkanie dziewiętnastej kolejki, które miało być rozegrane 29 listopada 2025 roku, ale pogoda i stan murawy wtedy nie pozwoliła na to. Natomiast 22 marca o godzinie 14 Błękitni zrozegrają mecz dwudziestej trzeciej kolejki, w Szczecinie przeciwko rezerwom Pogoni.

błękitni stargard cartusia kartuzy
Fot. Grzegorz Drążek