Błękitni KS
Fot. Grzegorz Drążek

Błękitni Stargard wysoko wygrali i przesunęli się w górę tabeli

W spotkaniu dwudziestej czwartej kolejki grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali dzisiaj na swoim terenie KP Starogard Gdański 5:1.

Faworytem dzisiejszego meczu na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie byli gospodarze, którzy mieli przed spotkaniem 36 punktów, a ich rywale 12. KP jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Na boisku Błękitni potwierdzili to, że są wyżej w klasyfikacji. Wygrali pewnie 5:1. Trzy gole strzelił Michał Marczak. Po jednej bramce dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Aftyka i Olivier Kliś.

Błękitni w ostatnich dziewięciu spotkaniach zebrali 21 punktów. Wygrali trzy ostatnie mecze. Skuteczna gra przynosi efekty. Po dzisiejszym zwycięstwie stargardzki zespół przesunął się na piąte miejsce w tabeli. Ma sześć punktów mniej niż druga Elana Toruń. Liderem jest Świt Skolwin, który wypracował sobie sporą przewagę. Ma 58 punktów, a druga Elana 45.

W kolejnym ligowym meczu Błękitni Stargard zagrają 13 kwietnia na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce, która ma 36 punktów i jest na dziesiątym miejscu w tabeli.

Błękitni KS
Fot. Grzegorz Drążek